city-scape.jpg

Microsoft BizTalk Server

Microsoft BizTalk Server اجازه  اتصال نرم افزارهای متنوعی را به شما میدهد، سپس به صورت گرافیکی ایجاد و اصلاح فرآیندهای منطقی را که از آن نرم افزار استفاده می کنند را ممکن میسازد. Microsoft BizTalk Server همچنین کارمندان اطلاعات را قادر می سازد تاروندکار را تحت نظر داشته باشند. و در تعامل با شرکای تجاری و سایر وظایف تجاری محور فعالیت کنند.

ویژگی های کلیدی جدید در server Biz Talk عبارتند از :

1-پشتیبانی بهتر برای استقرار،نظارت و مدیریت برنامه ها

2-نصب بسیار ساده تر

3-قابلیت های بهبود یافته برای نظارت بر فعالیت های تجاری (BAM)

Microsoft BizTalk Server همچنین از آخرین نسخه های سایر فناوری های مایکروسافت استفاده می کند.در این چهارچوب ساخته شده، ابزارهای برنامه نویس در Microsoft Visual Studio میزبان هستند. برای ذخیره سازی ،Biz Talk Server از SQL Server استفاده می کند. سرور Biz Talk می تواند با استفاده از حافظه بزرگتر و سایر مزایایی که این سخت افزار ارائه می دهد ، روی سرورهای ویندوز 64 بیتی اجرا شود .

?What is Microsoft BizTalk Server

ترکیب سیستم های مختلف در فرآیندهای تجاری موثر ، یک مشکل چالش برانگیز است. بر این اساس، سرور Biz Talk طیف وسیعی از فناوری ها را شامل می شود . شکل زیر اجزای اصلی محصول را نشان می دهد.

همانطور که شکل نشان می دهد ، قلب محصول Biz Talk Server  موتور است که این  موتور دو بخش اصلی دارد :

1- یک جزء پیام رسانی که امکان برقراری ارتباط با طیف وسیعی از نرم افزارهای دیگر را فراهم می کند. موتور با تکیه بر آداپتورها برای انواع مختلف ارتباطات ، موتور می تواند انواع پروتکل ها و فرمت های داده از جمله خدمات وب و بسیاری دیگر را پشتیبانی کند.

2- پشتیبانی از ایجاد و اجرای فرایندهای گرافیکی تعریف شده . ساخته شده در بالای اجزای پیام رسانی موتور که فرایندهای منطقی را اجرا می کنند و تمام یا بخشی از یک فرایند تجاری را هدایت می کنند.

چندین مؤلفه دیگر Biz Talk می توانند به صورت هماهنگ با موتور استفاده شوند ، از جمله :

1- Business Rule Engine که مجموعه های پیچیده ای از قوانین را ارزیابی می کند.

2- Group Hub که به توسعه دهندگان و سرپرستان اجازه می دهد موتور و orchestration های موجود در آن را کنترل و مدیریت کنند.

3- امکاناتی برای ورود به سیستم Single Sign-On) SSO) که امکان نقشه برداری اطلاعات تأیید هویت بین ویندوز و سیستمهای غیر Windows را فراهم می کند.

در بالای این بنیاد،server  Biz Talk شامل نظارت بر فعالیت تجاری است که کارگران اطلاعات از آنها برای نظارت بر روند کار در حال انجام استفاده می کنند. این اطلاعات به جای اصطلاحات فنی در تجارت نمایش داده می شوند و کاربران تجارت تعیین می کنند چه اطلاعاتی نمایش داده می شود .

بهترین توصیف “یک برنامه Biz Talk” یک پوشه پرونده است. یک پوشه که یک گروه بندی منطقی از پرونده ها است و مدیریت راساده می کند. نه “برنامه های Biz Talk” و نه پوشه های پرونده محدودیت هایی در تعداد مصنوعات یا پرونده هایی که می توانند در آن ذخیره کنند ندارند، با این حال ، با افزایش تعداد مصنوعات یا پرونده ها،مدیریت چالش برانگیز تر می شود.

برای درک و تصوری بهتر ، سه نمونه ی ارائه شده ی زیر نشان می دهدکه کدام برنامه Biz Talk می تواند عمل ذخیره سازی را انجام دهد :

1-یک اثبات ساده از مفهوم اجرای Biz Talk که دراین جا  سه سیستم یکپارچه شده است:

SAP R / 3 ، Oracle CRM  Demand و Exchange / SMTP. و کلیه مصنوعات در یک برنامه ذخیره می شوند.

3-تصویر زیر یکی دیگر از پروژه های Biz Talk است که یک برنامه Biz Talk را برای هر فرآیند منطقی نشان می دهد.

Connecting Diverse Systems (اتصال به سیستم های دیگر)

اکثریت فرایندهای تجاری مدرن حداقل تا حدودی به نرم افزار وابسته هستند. در حالی که برخی از این فرایندها توسط یک برنامه واحد پشتیبانی می شوند، بسیاری دیگر به سیستم های نرم افزاری متنوعی متکی هستند. در بسیاری از موارد، این نرم افزار در زمان های مختلف،بر روی سیستم عامل های مختلف و با استفاده از فناوری های مختلف ایجاد شده است. خودکارسازی این فرایندهای تجاری نیاز به اتصال سیستمهای متنوع دارد .

پرداختن به این چالش با نامهای مختلفی انجام می شود :

-اتوماسیون فرایندهای تجاری (BPA)

-مدیریت فرایندهای تجاری (BPM) و موارد دیگر.

 صرف نظر از نام ، دو سناریو برای ادغام برنامه وجود دارد. یکی اتصال برنامه ها در یک سازمان واحد است که معمولاً به آن ادغام برنامه های سازمانی (EAI) گفته می شود . و دیگری به نام ادغام تجارت به تجارت (B2B) که برنامه ها را در سازمانهای مختلف متصل می کند .

شکل زیر نمونه ای ساده از موتور اصلی Server BizTalk را که برای یک مشکل EAI اعمال شده است نشان می دهد. در این سناریو ، یک برنامه موجودی، که احتمالاً روی یک صفحه اصلی IBM در حال اجرا است. متوجه می شود که موجودی یک کالا پایین است و بنابراین درخواست سفارش بیشتر محصولات را صادر می کند. این درخواست به یک Server BizTalk ارسال شده است (مرحله 1) ، و سپس درخواستی را برای برنامه ERP این سازمان ارسال می کند و درخواست خرید (مرحله 2) را صادر می کند. برنامه ERP ، که ممکن است در یک سیستم یونیکس اجرا شود ، PO درخواستی را ارسال می کند (مرحله 3). و ارکستراسیون Server BizTalk سپس یک برنامه تحقق را که شاید با استفاده از چارچوب .NET ساخته شده در ویندوز ساخته شده ، مطلع می کند. (مرحله 4)

?Why Microsoft BizTalk Server

سرور Biz Talk  یک سرور استثنایی و مناسب برای فضاهای پیچیده IT است که در آن نیاز به ادغام سنگین است :

یکپارچه سازی برنامه کاربردی سازمان(EAI) : آیا می خواهید سیستم ERP خود را به یک سیستم CRM پیوند دهید؟

داخلی یا خارجی؟

با استفاده از سرورBiz Talk ، به لطف پشتیبانی از استانداردها (JSON ، XML ، FlatFile) و مجموعه گسترده ای از آداپتورهای زیر که برای انواع بسته ها و سیستم ها ارائه می شوند ، بسیار ساده تر می شوند.( SAP، Oracle، Siebel، MS SharePoint، IBM DB2 ، AS400 ).

 • مدیریت فرایندهای کسب وکار(BPM) :

با استفاده ازادغام ،می توان کل فرایندهای تجاری را ساده ترکرد، که به نوبه خود منجر به کوتاه تر شدن زمان به بازار و در نتیجه صرفه جویی در هزینه می شود. با شفافیت نظارت بر فناوری اطلاعات وبه لطف سرور Biz Talk، از بالا می دانید که واقعاً در سازمان شما چه اتفاقی می افتد و کدام سیستم ها با هم ارتباط دارند.

 • ادغام کسب وکاربه کسب وکار(B2B) :

سرور Biz Talk با پشتیبانی از نیازهای یکپارچه سازی معمولی در اصطلاح “عمودی صنعت” مانند خدمات بهداشتی،حمل و نقل و امورمالی به عنوان استاندارد ارائه می شود. زیرا از طیف وسیعی ازپروتکل ها وقالب های گزارش مانندHL7 ، SWIFT ، X12 و EDIFACT پشتیبانی می کند.

 • معماری سرویس گرا (SOA) و اتوبوس خدمات سازمانی (ESB) :

با استفاده از سرور Biz Talk ، به لطف انعطاف پذیری و مقیاس پذیری چارچوب دات نت، می توانید یک بستر همه کاره را به تجارت خود اضافه کنید. که بتوانید برای رفع نیازهای خود با استفاده از یک اتوبوس خدمات رسانیBus ) Enterprise Service ( (ESB)خدمت رسانی داخلی را گسترش دهید. با توجه به اینکه خدمات Biz Talk شامل پشتیبانی کامل از WCF (SOAP) و Web API است ، می تواند به عنوان یک بستر میزبانی برای خدمات در معماری SOA نیز استفاده شود .

 • در دسترس بودن ومقیاس پذیری بالا :

سرور Biz Talk به لطف زیر بنای محکم آن توسط Windows و SQL Server Clustering ، بستری برای پشتیبانی کامل از رول کردن در یک معماری چند گره ،در سراسر دیتاسنترهای گسسته جغرافیایی ، و پشتیبانی از فرآیندهای مهم تجاری شما را فراهم می کند.

Hybrid Cloud Integration with Microsoft BizTalk Server 2016

بسیاری از سازمانها اولین قدم های خود را به سمت ابر بر می دارند.اما چگونه می توانید با خیال راحت با داده های موجود در سیستم های داخلی خود مقابله کنید؟

در اینجا، سرور Biz Talk نیز به منظور ایجاد یک معماری ابری ترکیبی قوی و ایمن،راه های مختلفی برای ارائه پلی بین زیرساخت ها و ابرها دارد.

هر سازمان دارای پرونده مشتری است که در SQL Server پیش فرض قرار دارد که در محیط DMZ قرار دارد و در خارج از فایروال شرکت ها قابل دسترسی نیست. برای ادغام برنامه On-premise ، سازمان از Microsoft Biz Talk Server به عنوان محصول اصلی ادغام استفاده می کند. اخیراً برنامه وب به Azure منتقل شده است و به عنوان یک Integrator باید یک لایه یکپارچه سازی ایمن بین ابر و سرویس های موجود در اینترنت (مانند SQL ، SAP ، Oracle Etc) فراهم شود.

در نسخه آزمایشی از نرم افزارهای Logic ، On-Premise Data Gateway و BizTalk Server 2016  استفاده خواهد شد تا همزمان با همگام سازی به سرور On premise SQL تماس تلفنی برقرار شود. و اطلاعات مشتری را با شناسه مشتری ارائه شده (برنامه منطقی دیگری برای بروزرسانی) دریافت کنند.

Advanced Monitoring with Biz Talk 360

Biz Talk 360 یک راه حل پیشرفته مانیتورینگ است که در ردیف های مختلف قرار می گیرد و دارای ویژگی های بسیاری است. که می تواند نه تنها محیط سرور Biz Talk شما بلکه همچنین سیستمهایی که با آنها ادغام شده اید را نیز کنترل کند. برخی از ویژگی های کلیدی Biz Talk 360 عبارت است از :

 • مانیتورینگ زیرساخت Biz Talk
 • امکان دسترسی از طریق یک کنسول وب به کنسول مدیر Biz Talk Admin
 • امنیت پیشرفته ، حاکمیت و حسابرسی پیشرفته
 • جریان پیام گرافیکی
 • امکان رصد سیستم های متصل
 • اشتراک گذاری دانش تیمی درباره موضوعات مشترک
 • ویرایشگر پیشرفته قوانین تجارت
 • دارا بودن ابزارهای پیشرفته مانیتورینگ ومدیریت