همکاری BMW و مایکروسافت

به لطف پلتفرم جدید، مشتریان ب ام و خواهند توانست فقط از طریق فراخوانی و صحبت کردن با دستیار شخصی قرار ملاقاتی را با نمایندگی دلخواه خود تنظیم کنند؛ مدیریت ایمیل های شخصی و تنظیم یا مرور رویدادهای ثبت شده در تقویم از دیگر قابلیت های این پلتفرم به شمار می روند. مثل سایر دستیارها، فعال کردن دستیار ب ام و نیز نیازمند گفتن عبارت خاصی خواهد بود.

همانطور که اشاره شد، طبیعی تر کردن برقرار ارتباط مالکین با دستیار شخصی ب ام و از اهداف اصلی پلتفرم مورد بحث است. به همین خاطر تیم های توسعه دهنده ب ام و و مایکروسافت در مونیخ و سیاتل مشغول بررسی و اکتشاف راهکارهای جدید با هدف ساخت یک دستیار یکپارچه با قابلیت های چند کاناله هستند.

با توجه به توسعه این پلتفرم در آینده نه چندان دور هنگامی که داخل یکی از مدل های ب ام و حضور داشته باشید، خواهید توانست فقط با گفتن این عبارت “سلام ب ام و، من سرما خورده ام” دستور تنظیم دمای مناسب را به دستیار شخصی هوشمند باواریایی ها صادر کنید. البته ناگفته پیداست که این عبارت باید به زبان انگلیسی باشد.

نکته مهم دیگر اینکه به دلیل آپدیت پیوسته از سوی توسعه دهندگان، توانایی های دستیار باواریایی ها همواره افزایش یافته و بر قابلیت های آن افزوده می شود. با این حساب باید به انتظار مدل هایی هر چه هوشمندتر از ب ام و در آینده نزدیک بنشینیم.